הדברת נמלת האש

מה ומי את נמלת האש?

נמלת האש היא נמלה אדומה וקטנה מאד ביחס לנמלים שאתם מכירים. תמצאו אותה בגינות ופארקים, על עצים, נישות קטנות בבתים וכשהיא מגיעה היא כמעט כמו מגפה. תזהו את הנמלה על פי גודלה הזעיר, לא עולה על  ממילימטר וצבעה אדום-כתום. משרד הבריאות הגדיר את נמלת האש כאחת ממאה המינים הפולשים והמסוכנים לסביבה וכיום היא נפוצה מאד בארץ. נמלי האש לא מעבירים מחלות ואינן גורמות לזיהומים, אך עקיצתן שורפת, כואבת מאד וגורמת לכוויה – עקיצה של אחת בלבד, כן? במידה ואתם אלרגנים לנמלת האש כנראה שתצטרכו טיפול רפואי מיידי.

איך היא מגיע אליכם?

הסביבה אליה נמלת האש נמשכת טבעית ונוזלית, למשל העצים בחצר או המקלחת בבית. ברוב המקרים, היא תעקוץ אתכם כשהיא נלכדת בין שכבות הבגדים לבין הגוף ואין לה לאן לברוח.

מקורן של הנמלים הפולשות היא יבשת אפריקה ובשנת 2005 הוגדרו כסכנה בגלל הפלישה. זה התחיל ממשלוחים פשוטים של ספינות סוחרות שנתנו להן טרמפ וכך הם הופיעו יותר ויותר בארץ – בעיקר במישור החוף.

כאשר הנמלים מתחילות להתפשט בביתכם, זה רק עניין של זמן עד שתרגישו את העקיצה. הדברת נמלי אש היא הפתרון האידיאלי להיפטר מהם אחת ולתמיד.

 

איך תזהו אותן, מה קורה כשנעקצים והמקרים החריגים

כמו הזן הנפוץ בארץ, הנמלים השחורות והלא מזיקות, תזהו את נמלי האש צועדות בשיירה ארוכה שנצמדת לדופן העץ, הקיר, המקלחת, הכיור וכו'. כך הם משתלטות על המרחבים. אם אתם חוששים שיש לכם כאלה בבית, אלו המקומות לבדוק את נוכחות הנמלים.

אם ונעקצתם ואתם חווים כאב לא רגיל תוכלו לבצע טיפול ראשוני על ידי משחה מרגיעה וחיטוי של המקום בכדי למנוע אופציה לזיהום עתידי. המשרד להגנת הסביבה מבקש להתריע בפני מוקדי נמלי אש במידה ונפגשתם עם אחד כזה בסביבתכם. ישנה האפשרות שתגובת הגוף לעקיצה של נמלת האש תהיה קיצונית – תחושת כאב בלתי נסבלת ותחושות לא מוסברות. במקרה כזה, אל תזניחו ורוצו לקבל טיפול מיידי במרכז הרפואי הקרוב אליכם – מבלי להסס.

יש פתרון – הדברת נמלת האש של בראשית הדברת מזיקים

בראשית הדברת מזיקים הינה חברת הדברה מקצועית ובעלת ניסיון רב בהדברת נמלת האש. היתרון הוא שבתוך ההתמודדות נגד הפולשות נדע לא רק להיפטר מהם. ישנם חומרי הדברה מיוחדים להדברת נמלת האש שאיתם צריך לעבוד נכון תוך איתור מוקד הבעיה, הבנת סדר הגודל של הפלישה ואיפה מתחילים. סריקת שטח החצר על ידי המדביר בכדי למצוא את מוקדן של הנמלים הקטנות בכל סביבת הבית – מבפנים ומבחוץ, היא חלק בלתי נפרד בכדי לבצע הדברה יסודית.

אם נתקלתם במוקד נמלי אש או שראיתם אחת – זה הזמן לבצע הדברה לפני העקיצה הראשונה.